Elkezdődött az amerikai Sundance Filmfesztivál
2011. január 21. 14:27, utolsó frissítés: 14:27
Tegnap nyitották meg a legnagyobb amerikai független filmes szemlét, a 27. Sundance Filmfesztivált az Utah állambeli Park Cityben. A január 30-ig tartó szemlén 29 ország mintegy 120 filmjét vetítik, ebből 40 alkotás elsőfilmes rendező produkciója, 95 pedig világpremier.
"Még soha nem utaztunk ennyit a program összeállításához. Igyekeztünk bővíteni a nemzetközi kapcsolatainkat, és emelni a világ filmjeire kitekintő válogatás színvonalát" - mondta John Cooper, a fesztivál igazgatója. A Sundance-en megjelenő filmek túlnyomó többségének még nincs forgalmazója, a fesztiválcélja lehetőséget teremteni a produkciók piacra kerüléséhez.
A játékfilmek kategóriájában sok elsőfilmes mutatkozik be. Többek között az Up In The Air színésznője, Vera Farmiga rendezőként debütál Higher Ground című filmjével. Sokan várják Tom McCarthy, a The Station Agent (Az állomásfőnök) és a The Visitor (A látogató) rendező-forgatókönyvírójának Win Win című új vígjátékát is.
A Sundance dokumentumfilmes mezőnyében James Marsh, a Man On Wire (Ember a magasban) Oscar-díjas alkotója Project Nim című filmjével jelentkezik. Ebben Nim, a csimpánz történetét meséli el; az állatot a hetvenes évek kutatói úgy neveltek fel, mint egy gyereket, hogy tanulmányozhassák az ember és a majom közötti kommunikációt.
A fesztivál folytatja tavaly beindított Next című programját, amelyben az alacsony költségvetésű filmek kapnak bemutatkozási lehetőséget. Külön kategóriában láthatók a horrorok és a B-filmek. A versenyprogramok győzteseiről hat nemzetközi zsűri dönt majd. (mti)
Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!
MultikultRSS
Ismét megtartják Szatmárnémetiben a Brâncuși-napot
Újraindul a román közszolgálati televízió kulturális és hírcsatornája
Szeben 89: román-magyar koprodukciós film készül az Nagyszeben forradalmi napjairól
Joghallgatóknak szóló pályázatot hirdet a Jurátus Kör és Vincze Loránt