2026. június 26. péntek
Kolozsvár >> Más város
Hajnali hírlevél >> Feliratkozás

Csender Levente bocsánatot kért Kukorelly Endrétől

2014. augusztus 15. 15:06, utolsó frissítés: 15:11

Csender Levente bocsánatot kért Kukorelly Endrétől, amiért megütötte, és közleményben tudatta, sajnálja a Tokajban történteket.


"Sajnálom a történteket. Kukorelly Endre írói munkásságát tisztelem, költészetét pedagógusként tanítottam. Az incidens pillanatnyi érzelmi túlfűtöttség következménye volt, semmilyen személyes, politikai és egyéb oka nincs. Endrét felhívtam, bocsánatot kértem tőle, amit ő elfogadott. Amint lehet, személyesen is meglátogatom." - írta Csender Levente közleményében.

A Tokaji Írótábor két résztvevője, Kukorelly Endre és Csender Levente Tokaj belvárosában egy szórakozóhelyen augusztus 13-án, éjjel 11 óra után összeszólalkozott, majd Csender Levente megütötte Kukorelly Endrét, aki nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.

Szentmártoni János, az írótábor kuratóriumának elnöke az MTI-nek az esettel kapcsolatban csütörtökön elmondta: tudomása szerint mind Csender Levente, mind pedig Kukorelly Endre több bort ivott a kelleténél, ittasak voltak. Csender Levente énekelt, Kukorelly Endre pedig szóvá tette, hogy hamis a hang, ezt követően ütötte meg Csender - vélhetően dühében - Kukorellyt, akit kórházba szállítottak.

A két férfi között korábban semmiféle személyi konfliktus nem volt - tette hozzá Szentmártoni János.

Az elnök elmondta azt is: az ügyben pénteken őt is meghallgatják a rendőrségen.

Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője azt nyilatkozta: a rendőrség súlyos testi sértés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást. (mti)

Ha tetszett a cikk, lájkold a Transindexet!

MultikultRSS